Романтика козацького краю: 5 причин відкрити для себе Чигиринщину
Фото: mandrivnic

Романтика козацького краю: 5 причин відкрити для себе Чигиринщину

Є в Україні куточок, котрий існує на карті, однак мав би зайняти місце у серці кожного українця… Йдеться про Чигиринщину – серце країни, осередок козацького духу і місце національного самоусвідомлення.

Тож чому кожен українець має хоча б раз в житті має відвідати цей колоритний і незаслужено забутий край?

ПОГЛЯНУТИ НА ПЕРШУ КОЗАЦЬКУ СТОЛИЦЮ

Більшість українців чули про Батурин, і, звісно, про Запорізьку Січ… Однак не всі знають, що саме Чигирин був першою столицею козацької української держави. Гетьманську резиденцію тут розбудував собі Богдан Хмельницький, створивши щось на кшталт сучасної Адміністрації Президента. Саме тут Хмельницький приймав послів від найсильніших володарів Старого Світу. І саме тут ухвалював доленосні рішення…

«Адміністрація Хмельницького» була знищена до тла під час турецької навали. На її місці історики та науковці у найменших деталях відтворили резиденцію гетьмана.

Резиденція Богдана Хмельницького, Чигирин. Фото: mandry.ck.ua


ЗАБЛУКАТИ У ХАЩАХ СТАРОДАВНЬОГО ЛІСУ

Магія Холодного Яру – це взагалі окрема тема. Природа Холодного Яру неймовірна! Весною тут квітнуть цілі поля підсніжників… Однак у першу чергу це прадавній ліс, що місцями перетворюється у хащі. Саме тут зростає одне з найбільш древніх дерев України – тисячолітній дуб, що пам’ятає Залізняка і Шевченка. Побачити цього практично «мамонта» – чим не причина побувати на Чигиринщині?

Поля підсніжників квітують у Холодному Яру на Чигиринщині. Фото: Сергій Криниця


ВІДЧУТИ СЕБЕ ДОСЛІДНИКОМ НЕВІДОМОЇ УКРАЇНСЬКОЇ ІСТОРІЇ

Саме у Холодному Яру стартували визначальні для історії України повстання. Тут святили свої ножі гайдамаки напередодні Коліївщини. І саме тут загони відчайдухів проголосили легендарну Холодноярську республіку, що впродовж років протидіяла і німецьким окупантам, і владі більшовиків. Зрештою, повстанців було жорстоко знищено, а згадки про їх існування намагалися стерти навіть з людської пам’яті. Цю частину української історії досі не розповідають у школах, але її в деталях розкажуть на Чигиринщині.

Холодний Яр - символічне місце для патріотів. Фото: Андрій Кравець


ЗЦІЛИТИСЯ ДУХОВНО

Чигиринщина ще й край православ’я. Тут діють монастирі, кожен з яких заслуговує окремої розповіді. Зокрема, Мотронинський жіночий монастир – один із найбільш древніх в Україні. Заснований він ще до монгольської навали. Впродовж років це святе місце перебувало під патронатом українського козацтва, однак не раз було зруйновано ущент. Щоразу монастир поставав практично з попелу аби знову стати осередком повстанського руху. Свідчення тієї давньої історії тут досі можна побачити на власні очі хоча б у рештках зруйнованих підземних переходів…

А ще Чигиринщина – це місце, що ніби створене зцілювати не лише душу, а й тіло. Тут налічується більш ніж десять джерел, кожне з яких славиться цілющими властивостями води.

Мотронинський монастир. Фото: mandrivnic


ЗЕКОНОМИТИ НА ВІДПОЧИНКУ

Чигиринщина – насправді унікальний регіон. Навіть маючи безліч цікавинок, кожна з яких може спонукати туриста збирати валізи і вирушати в мандрівку, тут абсолютно демократичні ціни. Добове харчування в місцевому ресторанчику коштуватиме навіть менше ніж обід у столиці! А свіжі овочі, ягоди та фрукти тут можна купувати просто з грядки чи садка…

Зрештою, на кошти, витрачені на семиденний відпочинок десь в Турції, на Чигиринщині можна безбідно прожити кілька місяців.

Чигиринщина вражає дивовижними краєвидами. Фото: mandrivnic

***

Цей перелік, звісно, не претендує на вичерпність, адже ним не охоплено місцеві атракції та розваги, численні свята та фестивалі, а головне – у нього не вписати гостинність місцевих… Однак, певне, для початку це досить переконлива заявка Чигиринщини на місце у серці українського туриста. 

Останнє редагування Вівторок, 12 липня 2016 11:11

Прокоментувати: